Zabawę rozpoczął mini wykład w Siedzibie TPPU, na którym uczestnicy zdobyli wiedzę przydatną w poszczególnych punktach gry. Prozdrowotną pogadankę w przystępny sposób poprowadziły Młodzieżowe Liderki - Karolina i Zosia.
Następnie wyposażone w "mapkę" ze wskazówkami dzieciaki wraz z opiekunami wyruszyły w trasę po toruńskiej Starówce. Zadania do wykonania czekały na  uczestników w następujących punktach miasta: pod pomnikiem Kopernika, przy Statuetce Flisaka, na Rynku Nowomiejskim, Pod Krzywą Wieżą, na Bulwarze Filadelfijskim oraz pod zegarem przy Empiku. Musieli m.in. namalować plakat antynikotynowy, przeprowadzić sondę uliczną, ułożyć hit o zdrowiu oraz zaprezentować układ do aerobiku.

Wszyscy spisali się znakomicie i choć zmęczeni, to uśmiechnięci wrócili do TPPU po odbiór nagród. O miejscach na podium zadecydowały punkty. Pierwsze miejsce zdobyli "Zieloni" wygrywając voucher do kręgielni Fantasy Park w Plazie.

Drugie miejsce przypadło "Czerwonym", którzy w nagrodę wybiorą się do kina Cinema City.

Trzecie miejsce zajęła drużyna "Niebieskich", która otrzymała m.in. sprzęt sportowy dla swojej świetlicy - piłki, skakanki, zestaw
do gry w badmintona i inne. Nagrodami dodatkowymi były niespodzianki dla świetlic - pisaki, farby, przybory szkolne, zeszyty, itp., które wręczono opiekunom. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Zabawa była przednia, a na koniec dzieci już umawiały się na powtórkę w przyszłym roku. Dziękujemy, że byliście z Nami!