Zaprasza na Akcję Profilaktyczną ZDROWIE NA TAK z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu

dnia 31 maja 2023 r. (środa) 10:00 - 16:00

Wydarzenie jest jednym z elementów szerszych działań realizowanych przez TPPU w zakresie przeciwdziałania paleniu tytoniu wśród mieszkańców Torunia oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Celem akcji jest podkreślenie wagi wczesnej profilaktyki zespołu uzależnienia od nikotyny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie wpływu używania tytoniu na zdrowie, w tym wystąpienia chorób odtytoniowych oraz zjawiska biernego palenia.

W ramach akcji uruchomiony zostanie ULICZNY PUNKT KONSULTACYJNY na Rynku Nowomiejskim, gdzie bezpłatnie będzie można skorzystać z następującej oferty:

  • specjalistycznych konsultacji dla osób chcących rzucić palenie prowadzonych przez specjalistów psychoterapii uzależnień,

  • pomiaru i diagnostyki ciśnienia krwi,

  • pomiaru stężenia tlenku węgla w płucach palaczy (aparatem Smoke Check),

  • promocji oferty w ramach konkursów dotacyjnych, w tym indywidualnej psychoterapii dla osób uzależnionych od nikotyny oraz systematycznych działań środowiskowych, informacyjno- edukacyjnych „Wolni od dymu tytoniowego w Województwie Kujawsko-Pomorskim”, materiałów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ww. zadania konkursowe dofinansowane są przez Gminę Miasta Toruń oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pracownicy TPPU oraz przeszkoleni Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki będą także prowadzić rozmowy z zainteresowanymi osobami motywujące do rzucenia palenia tytoniu. Rozmowy połączone będą z kolportażem materiałów profilaktycznych na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zdrowego stylu życia.

Od godziny 13:00 odbywać się będzie szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez TPPU oraz uczestników programu Młodzieżowych Liderów z udziałem zaproszonych uczniów toruńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie relacjonować będą lokalne oraz regionalne media (TVP Bydgoszcz, TV Toruń, Radio PIK).

Plan wydarzenia:

  • występ muzyczny utalentowanych młodych wokalistek,

  • przedstawienie teatralne ukazujące znany dylemat – używki czy zdrowie?,

  • quiz wiedzy z udziałem publiczności,

  • wspólny taniec,

  • drużynowy rajd z nagrodami – do odwiedzenia stacje z ekscytującymi wyzwaniami!

                                                Zapraszamy!

 

MIEJSCE AKCJI: Toruń, Rynek Nowomiejski

31.05.2023 r. GODZINA: 10:00-16:00

 

Herb Torunia dzieki wsparciu